Styl nowoczesny jest cały czas na topie. Wybierają go zarówno właściciele mieszkań, jak i domów jednorodzinnych. Charakteryzuje się niemal perfekcyjnie dobranymi detalami, niekiedy odważnym połączeniem materiałów. Zwykle dominują w nich jasne kolory, szarości, biele, rozmyte beże. Jako producent mebli na wymiar pomagamy naszym klientom spełnić marzenia o nowoczesnych wnętrzach. Dziś postaramy się przybliżyć wam, na czym polega urządzanie pomieszczeń w stylu nowoczesnym?

Barwy natury z mocnymi akcentami

W nowoczesnym mieszkaniu smaku, pikanterii wnętrzom dodają detale. Zwykle meble do nowoczesnych wnętrz mają prosty design, który ma dwie podstawowe korzyści:

  • po pierwsze – jest łatwy w utrzymaniu czystości,
  • po drugie – proste industrialne formy są ponadczasowe i wystarczy zmiana dodatków aranżacyjnych w mocnym kolorze, aby wnętrze nabrało nowego wyrazu, by było odświeżone i nadal nowoczesne.

Wybierając meble, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na ich wykonanie. Prosta forma nie oznaczać musi wcale tandety. Zamiast wybierać tanie meble z niskiej jakości materiałów lepiej postawić na indywidualną formę i meble na zamówienie. Nowoczesne meble to meble, w których królują linie proste, a także mało skomplikowane figury geometryczne: koła i wielokąty. Podstawą jest tu jednak wysokiej klasy materiał bazowy, odporny na zarysowania, wgniecenia, promieniowanie UV.

Marzysz o nowoczesnym wnętrzu? Zaprojektuj je!

Najlepszy efekt uzyska się, dobierając meble – wielkością, sposobem wykończenia, rozwiązaniami technicznymi do charakteru pomieszczenia. Dlatego nasza pracownia poszła o krok dalej niż klasycznie dostępna oferta producentów mebli. Poza wykonaniem mebli na wymiar do salonu, kuchni, czy garderoby projektujemy wnętrza zarówno wnętrza mieszkań, domów prywatnych, jak i miejsca użyteczności publicznej. Jeśli lubisz prostą formę, drażni cię klasyczny styl mebli oferowany w sieciówkach, indywidualny projekt i meble na wymiar jest stworzony dla ciebie. Z doświadczenia wiemy, że wystarczy mała zmiana w designie mebli, aby nabrały wyrazu. Czasem zmiana faktury materiału pozwala ożywić wnętrze. Podobnie jak połączenie szkła z drewnem, czy wprowadzenie do pomieszczenia elementów z kamienia naturalnego np. na ścianach.

Kolor ścian, meble i światło – niezastąpione trio wnętrzarskie

Meble, kolor ścian to wszystko ma znaczenie w urządzaniu wnętrza nie tylko w stylu nowoczesnym. Nie można jednak pomijać kwestii oświetlenia. To ono pozwala budować nastrój, podkreślić atuty pomieszczenia, wyeksponować te elementy wystroju, które są szczególnie istotne dla właściciela. Projektując wnętrza domów, czy mieszkań naszych klientów stosujemy różne rozwiązania. W nowoczesnym wnętrzu sprawdzają się punktowe lampki sufitowe, stojące lampy podłogowe, czy kinkiety, które nadają wnętrzu charakteru.