Meble na wymiar są zdecydowanie coraz popularniejszą opcją w naszych wnętrzach. Bardzo często decydujemy się właśnie na taką realizację kuchni, szaf, czy garderoby, jednak jest to rozwiązanie, które doskonale sprawdza się również w salonie, sypialni czy łazience. Z pewnością warto się na nie zdecydować, bo pozwoli nam na maksymalne wykorzystanie przestrzeni, jaką posiadamy.

Projekt od profesjonalisty

Wykonanie konkretnego projektu mebli na wymiar możemy zlecić profesjonalnej firmie. Wówczas mamy pewność, że wszystko zostanie dopięte na ostatni guzik, a wszelkie elementy idealnie spasowane. Samodzielne planowanie np. kuchni nie zawsze jest skuteczne, bo jeśli robimy to po raz pierwszy, to może się zdarzyć, że źle zaplanujemy rozmieszczenie sprzętu, zapomnimy o dopasowaniu oświetlenia, czy nie zastosujemy wygodnych rozwiązań, które zwiększają ergonomię. Koszty związane z wynajęciem projektanta możemy wliczyć w to, co przeznaczamy na wykończenie wnętrz. Wydaje się, że nie jest to ekonomiczne rozwiązanie, jednak warto wziąć pod uwagę, że w ten sposób mamy ogromną szansę na uniknięcie poprawek i widocznych na pierwszy rzut oka nieprawidłowości. W ogólnym rozrachunku może się więc okazać, że oszczędzimy.

Współpraca ze specjalistą sprawi, że meble w danym pomieszczeniu, czy w całym domu idealnie wpiszą się w nasz oczekiwania i potrzeby. Kluczowe jest, że codzienne korzystanie z nich było wygodne, oraz aby pomagały w utrzymaniu porządku we wnętrzach.

Jak wybrać projektanta?

Projekt mebli na wymiar musi spełniać wiele założeń, uwzględniać pomysły klienta, wpisywać się w możliwości danego pomieszczenia i dostępne na rynku rozwiązania. W związku z tym jest to pracochłonne i stosunkowo kosztowne zadanie. Przy wyborze odpowiedniego projektanta warto zapoznać się z jego dotychczasowym portfolio. Wypracowany styl i stosowane rozwiązania, plus opinie zadowolonych klientów mogą nam dużo o takiej osobie lub firmie powiedzieć i zachęcić do skorzystania z konkretnej oferty.